גירודים בגוף – דרכי טיפול מידיים

May 02 2023Oded B

גירודים בגוף הם לא דבר של מה בכך, הם יכולים “לשגע פילים” כאשר ישנן “התלקחויות” של אקזמה בעור, מה שעשוי להיות אפילו מאובחן כאסטמה של העור, קרי אטופיק דרמטיטיס. אם אתם סובלים מגרד בגוף, עור אדמומי ומגורה, במאמר הבא תבינו כיצד להקל על חייכם באופן ניכר.

אף אחד ואחת לא היו מעוניינים לחיות עם גרד בגוף, מה שלעיתים יכול להיות מלווה בעור מאוד מגורה, אדמומי ואפילו מזוהם ברמת האקזמה. בעוד שישנן סיבות רבות ושונות אשר יכולות להוביל למצב של גירודים בגוף, ישנם כמה סוגים ספציפיים של טיפולים אשר יכולים להקל משמעותית על הסובלים מכך. כדי להקל על גרד בגוף, חלק מהדברים שאפשר לעשות הם:

  1. מקלחות: מומלצות מקלחות קצרות וחמימות של כ-5 דקות.
  2. משחות: ישנם קרמים שונים אשר נועדו להרגיע גירודים בגוף.
  3. תרופות: ישנן תרופות דרך הפה אשר מבוססות על סטרואידים או חומרים ביולוגיים.
  4. קומפרסים: מומלץ לעשות קומפרסים חמימים על עור הגוף באמצעות מגבת רכה ולחה.
  5. ביגוד: חשוב להקפיד על בדים טבעיים ולא סינטטיים, כולל מצעים במיטה.
  6. טיפוח: יש להימנע מחומרי ניקוי כימיים, סבונים שונים, מוצרי קוסמטיקה מסוימים וכולי.
  7. תזונה: חלק מהמזונות יכולים להחמיר גירודים בגוף, כדאי להתייעץ עם דיאטנית.
  8. אלטרנטיבי: יש הטוענים כי פוטו-תרפיה ודיקור סיני עשויים לסייע לגרד בגוף.

ממה נובעים גירודים בגוף?

גירודים בגוף הם מצבים שיכולים להיגרם ממגוון דברים שונים, החל מעור יבש, קרדית האבק, דרך סיבות גנטיות וכלה ברגישויות לאלרגנים סביבתיים שונים. עם זאת, ישנם מצבים מסוימים אשר מוגדרים בתור גרד חמור בגוף, מה שעשוי לנבוע כתוצאה ממחלת אטופיק דרמטיטיס.

אם לא מדובר על אטופיק דרמטיטיס, מה שנקרא גם “אסטמה של העור”, לעיתים גרד יופיע כתוצאה מעקיצות של חרקים, תרופות מסוימות ומגע עם כימיקלים או בדים שונים. לרוב, בדים סינטטיים יגרדו יותר מאשר בדים טבעיים.

כיצד יודעים אם גרד בגוף מצריך רופא?

באופן כללי, כל מצב פיזי שאינו טבעי ואף מהווה מטרד, עשוי להצריך רופא, או במקרה הזה – ייתכן שגם רופא עור באופן ספציפי. עם זאת, חלק מהסיבות של גירודים בגוף יכולות לנבוע כתוצאה ממצבים רפואיים אחרים שאינם בהכרח קשורים לעור הגוף. לכן, השלב הראשון הוא קביעת תור אצל רופא המשפחה.

באופן כללי, אם יש לכם גירוד שלא חולף לאחר מספר ימים או אם הוא מלווה בתסמינים אחרים כמו זהיום, גירוי אדמומי ועוד, אולי כדאי לפנות לרופא. כמו כן, אם הגרד הוא מאוד מקומי, ייתכן שמדובר בבעיה אחרת שאינה קשורה לעור הגוף.

אם אתם צריכים להתייעץ או לקבל מידע נוסף באשר לאפשרויות טיפול בגירודים, צוות atopicom ישמח לספק לכם ייעוץ ללא התחייבות – צרו קשר על מנת להפסיק את הגרד בגוף.

Share: