גירושין עם ילדים- לשים את טובת הילד במרכז

May 02 2023doritr

לא מעט זוגות מחליטים במהלך חייהם המשותפים כי הם אינם מעוניינים להמשיך ביחד בשל סיבות שונות ועל כן הם רוצים להתגרש. החלטה להתגרש ולפרק את התא המשפחתי איננה קלה והיא מלווה בהרבה כאב, כעס, קושי ועוד. כאשר מדובר על זוג שיש לו ילדים, עליו לזכור כי עליו להתנהל בצורה הטובה ביותר בהליך הגירושים וזאת בכדי לשמור אל הבריאות הנפשית על ילדיו ולסייע להם להתמודד עם הפרידה בצורה הטובה ביותר. אם אתם תוהים אודות גירושים עם ילדים, כדאי שתמשיכו לקרוא את המאמר הבא.

כיצד מתנהלים בהליך גירושין עם ילדים?

אין ספק כי הדרך הטובה ביותר לשמור על טובת הילדים בגירושין היא להימנע עד כמה שניתן ממאבק משפטי ועל כן, כדאי מאוד שהזוג יבחר בעורך דין מקצועי ומנוסה שיסייע להם לגבש הסכמות הדדיות ולחתום על הסכם גירושין. מדובר למעשה על הליך גירושין יעיל יותר וקצר יותר אשר ללא ספק מקל על הילדים בתקופה הקשה של פירוק התא המשפחתי וכן מאפשר להם להסתגל למציאות החדשה בצורה קלה יותר. מעבר לכך, כאשר בני הזוג מחליטים להתגרש מתוך הסכמה הם למעשה מסיימים את קשר הנישואין שלהם בצורה מכובדת, בלי מריבות ובלי עוינות וכך הילדים לא נחשפים למצב לא נעים בין הוריהם בבית, דבר שיכול להשפיע עליהם בצורה מהותית.

כיצד עורכים הסכם גירושין?

מכיוון שהסכם גירושין מהווה את האופציה הטובה ביותר לסיום קשר נישואין בין בני זוג שיש להם ילדים, הרי שחשוב להבין כיצד עושים זאת. בכדי להגיע למצב של חתימה על הסכם, יש לערוך את ההסכם ראשית כל. ההסכם יביא למעשה הסכמה בין בני הזוג לגבי כל הסוגיות הרלוונטיות להליך גירושין לרבות חלוקת רכוש, משמורת ילדים ועוד. ההסכם יובא לאישור של בית המשפט והוא זה שיעניק להסכם תוקף של פסק דין. כמובן שההסכם המדובר חייב להיות מנוסח על ידי עורך דין מקצועי ומנוסה אשר מתמחה בתחום דיני גירושין. עורך הדין חייב שההסכם יכלול את כל מה שצריך להחליט בהליך גירושין וינסח את הדברים בצורה משפטית שתהיה קבילה בבית המשפט,

איזו משמורת תהיה הכי טובה לילדים?

אחת השאלות המרכזיות העולות על הפרק בתהליך גירושין היא סוגיית המשמורת על הילדים. לא פעם בני זוג נכנסים למאבק משפטי הנוגע למשמורת ולא מתוך דאגה לילדים שלהם אלא מתוך רצון להתנגח זה בזה. חשוב מאוד להבין שהדיון על משמורות הילדים חייב להתמקד בטובת הילד נטו ולא בטובת ההורים או במאבקים אישיים ביניהם. על ההורים להחליט איזה מי מהם יהיה יותר נכון שתהיה המשמורת או האם נכון שתהיה משמורת משותפת. כדאי מאוד שגם להחלטה הזאת הם יגיעו באופן עצמאי ולא יגיעו למצב שבו הם צריכים להיאבק בבית המשפט על משמורת שכן הדבר יכול לפגוע בילדים שלהם.

 

Share: