הידרותרפיה לכלבים- הסבר ויתרונות

May 29 2023doritr

הידרותרפיה היא זרם בתחום הפיזיותרפיה. מדובר על טיפול המתבצע במים וזאת בכדי לנצל את המאפיינים הטובים והייחודיים שיש למים עבור המטופל.

מכיוון שהוכח כי הטיפול המדובר מאוד יעיל ומוצלח עבור טיפול בבני אדם, הרי שבשנים האחרונות הטיפול המדובר גם עבור כלבים עבור טיפול במגוון רחב של בעיות שונות. אם אתם תוהים מהו טיפול הידרותרפיה לכלבים והאם הוא מתאים לכלב שלכם, כדאי מאוד שתמשיכו לקרוא את הדברים הבאים.

לאיזה כלבים מתאימים טיפולי הידרותרפיה?

הידרותרפיה היא למעשה טיפול המתבצע במים בטמפרטורה חמימה. המטרה של הטיפולים הללו היא לסייע להחלים בצורה טובה יותר מפציעות וניתוחים שונים, להתמודד עם מחלות שונות שפוגעות בשריר או בשלד ועוד. הידרותרפיה לכלבים מסייעת לכל כלב לבצע את התנועות הנדרשות עבור תהליך שיקום לאחר פציעות כאלה ואחרות, ניתוחים אורתופדיים ועוד וזאת מבלי שהוא יפעיל את כובד הגוף שלו על האזור הפגוע. מדובר על טיפול יעיל ביותר עבור כל כלב המצוי בתהליך שיקום.

הידרותרפיה מסייעת גם לכלבים אשר סובלים מבעיות שונות באגן, מפגיעות בעמוד השדרה, בעיות ברקמות הרכות או במפרקים, בהחלמה מניתוח כזה או אחר. כלב אשר סובל מדלקות מפרקים לדוגמא, לרוב יסבול ממפרקים מאוד כואבים וכן נפוחים, דבר שלא יאפשר לו לזוז בצורה תקינה. ישנם מצבים חמורים אפילו יותר שבהם בהעדר תנועה הכלב יעלה במשקל בצורה מהותית והדבר יכביד אפילו יותר על המפרקים שלו.

היתרונות של הידרותרפיה לכלבים

לטיפולי הידרותרפיה עבור כלבים יש מגוון יתרונות שונים: ראשית כל, הוכח כי הטיפולים הללו מקצרים את זמן ההחלמה של הכלב ומונעים סיבוכים משניים שונים, הם מסייעים לשיפור האיזון הגופני של הכלב, מסייעים בהקלה על כאבים אורתופדיים שונים, על חולשה שכלב סובל ממנה או על צליעה. הטיפולים הללו יכולים לסייע גם לכלבים חלשים להמשיך לנוע.

מעבר לכך הטיפולים מסייעים לשיפור הזרימה של האדם, לחיזוק של כל שריר חלש וכן, הם מסייעים לקצב הריפוי של רקמות שונות ומגדילים טווחי תנועה של מפרקים.

סיוע במצבים נוירולוגיים ואורתופדיים

לא פעם טיפולי הידרותרפיה מוצעים לכלבים אשר סובלים מבעיות אורתופדיות שונות וכן לכלבים אשר סובלים מבעיות נוירולוגיות שונות. בין המצבים שבגינם מפנים כלבים לטיפולים הללו ניתן למצוא: קרעים ברצועה הצולבת, דלקת מפרקים, דיספלזיה, פריקה של פיקת הברך, מחלות ניווניות שונות, פריצות דיסק ועוד.

מעבר לכך כמובן שהטיפולים הללו יכולים להיות יעילים עבור כל כלב אשר סובל ממוגבלות כרונית כלשהי בגין מצב מולד, תאונה, סיבולת לב ריאה ירודה, חולשה של הרגליים האחוריות, מסת שריר ירודה ועוד. לעיתים הבעיות הללו נגרמות בשל גילו ולעיתים מסיבות אחרות, כך או כך מדובר על טיפולים שיכולים להקל עליו ולסייע לו.

חשוב לבחור עבור טיפולי הידרותרפיה לכלבים את המטפל המקצועי ביותר בתחום, אשר יודע כיצד להתאים את הטיפול באופן מוחלט למצבו של הכלב, לגילו ולכל פרמטר אחר שיש לתת עליו את הדעת בכדי שהטיפול יהיה יעיל.

Share: