חבילת גלישה בחול – להיות מחוברים כבר מרגע הנחיתה

May 21 2023Oded B

טסים לחו”ל? איזה כיף לכם! רגע לפני שדיילת הקרקע בנתב”ג שואלת אתכם אם ארזתם לבד, יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון. קודם כל, לפני שעוזבים את הארץ, חשוב לוודא שיש לכם גישה לאינטרנט. במילים אחרות, יש לרכוש חבילת גלישה בחו”ל. איזו? קראו כאן.

החל מכרטיסי סים שרוכשים בישראל, דרך כרטיסי סים שנרכשים בחו”ל, כרטיסי ESIM וכלה בחבילות גלישה שונות, יש בימינו לא מעט פתרונות עבור גלישה באינטרנט בחו”ל. בעוד שכרטיס ה-ESIM הוא האבולוציה האחרונה של כרטיסי הסים, חבילות גלישה עדיין נחשבות מומלצות מאוד. כדי לבחור את חבילת הגלישה שלכם, קחו בחשבון את הדברים הבאים:

  1. האם אתם צריכים נפח גלישה מעל 2 – 5GB?
  2. האם תבצעו הרבה שיחות לישראל או בתוך מדינת היעד?
  3. האם תשתמשו בעיקר באפליקציית וואטסאפ, או שמא תצטרכו גם הודעות SMS?
  4. האם תצטרכו חבילת גלישה בחול עם מהירות גלישה 5G?
  5. האם תרצו לשמור על מספר הטלפון הישראלי שלכם בעת שהותכם בחו”ל?

מה היתרונות של חבילת גלישה לחו”ל?

זה נכון שחבילת גלישה בחול היא לא הפתרון הזול ביותר שקיים בשוק, אבל זהו כן הפתרון שיש בו את היתרונות הכי חשובים. קודם כל, אתם תוכלו להיות מחוברים כבר מרגע הנחיתה בחו”ל מבלי להתחיל להתעסק עם החלפות של כרטיסי סים וכן הגדרות הטלפון הנייד בעת הכנסת הכרטיס.

אם כך, אז נוחות היא היתרון הכי חשוב ברכישת חבילת גלישה בחו”ל. כמו כן, ניתן לרכוש חבילות גלישה בחו”ל עם הטבות שונות, כמו למשל הטבה של שליחת הודעות סמס ללא הגבלה. בתוך כך, חלק מחברות הסלולר בישראל מציעות גם שיחות ללא הגבלה או אפילו גלישה באינטרנט ללא הגבלה. אלו כבר יהיו חבילות יקרות יותר, שינועו בטווח המחירים של כ-300 ₪ ומעלה.

למה לא כרטיס סים לחו”ל?

אין כאן כלל אצבע, אף אחד לא טוען שאסור או שלא מומלץ לרכוש כרטיס סים לחו”ל. אמה-מה, חשוב לרכוש את הכרטיס כאן בישראל כדי למנוע כל מיני תקלות תקשורת במדינה זרה. כמו כן, תרצו לדעת שאתם יכולים לשמור את מספר הטלפון הישראלי שלכם.

בימינו ישנם גם כרטיסי אי-סים (ESIM), ואלו הם כרטיסים דיגיטליים אשר אינם מצריכים כל התקנה פיזית במכשיר של המשתמש. פשוט סורקים קוד QR, מדליקים את נדידת הנתונים והטלפון מחובר לחבילת הגלישה שכרטיס ה-ESIM כולל בתוכו.

לסיכום, כמה לשלם על חבילת גלישה בחו”ל?

מחירי חבילות גלישה לחו”ל נעים בין כ-50 ₪ – 150 ₪ בממוצע, כאשר מחירים אלו לרוב יתייחסו לחבילות אשר כוללות 2 – 5 GB של נפח גלישה. אם תרצו חבילות או כרטיסי סים ללא הגבלה, המחירים ינועו בין כ-300 ₪ – 400 ₪ ומעלה.

בין אם רוכשים חבילה או כרטיס סים, בד”כ אמצעי התקשורת האלו תקפים עד 30 או 60 יום, תלוי בחבילה או הכרטיס שרוכשים. מכיוון שהמחירים משתנים בין חברת סלולר אחת לשנייה, ההמלצה הכי טובה היא להתחיל עם השוואת מחירים בין חבילות גלישה בחו”ל.

Share: